KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 12 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 12 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të  cilat do të mbajë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm.

E Diel 12 Gusht 2018
Edhe dita e Diel dt 12 Gusht  moti do të mbetet  në të njëjtat kushte amtosferike  me diell përgjate bregdetit  dhe kalime vranësirash në mesditë në zonat malore ku sërish nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do

të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten të larta.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         16/32C  
Zonat e  ulëta           18/35°C
Zonat  bregdetare    22/35°C
E Diel 12 Gusht  2018
Kosova per  ditën e Diel dt 12 Gusht  moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 27°C  deri në 29°C .
E Hënë 12 Gusht 2018
Fillimi javës dt 13 Gusht moti do të vijojë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash në zoant malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do

të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         17/32C  
Zonat e  ulëta           20/35°C
Zonat  bregdetare    22/34°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred