KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 10 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 10 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit është në aktivitetin e zonës me presion të lartë atmosferik  e cial po  ifluencon mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Diel 10 Shkurt 2019

E  Diel dt 10 Shkurt 2019  moti do të mbetet  me diell dhe kalime të pakta të vranësirave me prani të mjegullës përgjatë luginave të lumenjve dhe liqeneve. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 8 -15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 0,5 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/10
Zonat e  ulëta          2/17°C
Zonat  bregdetare   6/17°C
E Diel 10 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Diel dt 10 Shkurt 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -1° në mëngjes deri në  10°C gradë Celcius në mesditë.

E Hënë 11 Shkurt 2019

E Hënë dt 11 Shkurt 2019   moti do të jete me rreshje shiu dhe stuhi në zonën Veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/11
Zonat e  ulëta          8/17°C
Zonat  bregdetare   10/18°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred