KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 10 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 10 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër kryesore në detin Egje cila do të ifluencojnë  mot të paqëndrueshëm.

E Diel 10 Qershor 2018

Dita e Diel 10 Qershor  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira ku në zonat malore pjesërisht dhe në zonat e ulëta do të ketë rreshje shiu në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetin e JonitValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,5  deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         11/29°C 

Zonat e ulëta           20/29°C

Zonat bregdetare    19/28°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

E Diel 10 Qershor 2018

Kosova per ditën e Diel dt 10 Qershor do të jetë me vranësira  mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 14°C në mëngjes deri në deri në 24°C në mesditë.

E Hënë 11 Qershor 2018 

Fillimi i javës e Hënë 11 Qershor  moti do të jetë me kthjellime dhe  temperatura të larta në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa në zonat malore nuk do të mungojnë rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7 m/sek në bregdetin e JonitValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/29°C 

Zonat e ulëta           19/32°C

Zonat bregdetare    21/32°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred