KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 09 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 09 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani do të mbetet në aktivitetin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme Veriperëndimore të cilat do të sjellin përmirësim të përkohshëm  të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Diel 09 Dhjetor 2018

E Diel dt 09 Dhjetor 2018  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonën qëndrore do të ketë rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,0metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/12°C 
Zonat e  ulëta           6/17°C
Zonat  bregdetare    8/17°C
E Diel 09 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Diel 09 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me vranësira mesatare dhe rreshje shiu të pakta. Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 6°C  deri ne 10°C  gradë Celcius.
E Hënë 10 Dhjetor 2018

Fillimi i javës dt 10 Dhjetor 2018  moti do të jetë me  vranësira mesatare deri të dendura , me rreshje shiu dhe rreshje bore në zonat malore në lartësitë 800-100 metra mbi nivelin e detit. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/8°C 
Zonat e  ulëta           7/15°C
Zonat  bregdetare    8/17°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com