KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 04 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 04 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti  i masave ajrore me origjinë Kontinentale të cilat po ifluencojnë mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Diel 04 Nëntor 2018
Dita e Diel dt 04 Nëntor  moti do të jetë  me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura në Perëndim. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         9/20°C 
Zonat e  ulëta          11/28°C
Zonat  bregdetare   14/27°C
E Diel 04 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Diel 04 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 20°C deri në 23°C.
E Hënë 05 Nëntor 2018
Fillimi i javës dt 05 Nëntor  moti do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me vranësira mesatare deri të dendura dhe kthjellime të përkohshme. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         10/18°C 
Zonat e  ulëta          11/24°C
Zonat  bregdetare   15/24°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com