KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 04 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Dielë 7 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 04 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike  

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet i ndikuar nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik i cili do të  kushtëzojë në vendin tonë mot të paqëndrueshëm .

E Diel 04 Mars 2018 

Dita e Diel dt 04 Mars vendi ynë do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu në pjesën e parë   të ditës, gradualisht pasdite rreshjet do të ndërpriten përkohësisht. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-25 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0.5 deri në 1,25 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          3/11 °C 

Zonat e ulëta           10/18 °C

Zonat bregdetare    11/19 °C

Kosova per ditën e Diel dt 04 Mars do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperatuarat  në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 4°C në mëngjes deri në deri në 8 °C në mesditë.

E Hënë 05 Mars 2018 

Dita e Hënë dt 05 Mars vendi ynë do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu  me intesitet më të lartë në Veriperëndim. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,25 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          4/12 °C 

Zonat e ulëta           8/18 °C

Zonat bregdetare    11/19 °C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 63 times, 1 visits today)
Sicred