KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 03 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 03 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në  gadishullin Apenin  e cila do të ifluencojë mot relativsht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Diel 03 Shkurt 2019

E Diel dt 03 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku në veriperëndim nuk do të mungojnë rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 150-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 2,0 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/16°
Zonat e  ulëta          12/22°C
Zonat  bregdetare   14/22°C
E Diel 03 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Diel dt 03 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhek kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 2° në mëngjes deri në  13°C gradë Celcius në mesditë.

E Hënë 04 Shkurt 2019

Fillimi i javës  dt 04 Shkurt 2019  moti do të jetë me  vranësira të dendura dhe  rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         4/14°
Zonat e  ulëta          11/19°C
Zonat  bregdetare   12/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred