KRYEFAQJA » LAJME » Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Mot me ekstremet e tij parashikohet të shoqërojë muajin dhjetor në territorin e Shqipërisë. Sikurse e parashikon meteorologia e RTSH Rezarta Xhakollari dhjetë ditëshi i parë temperaturat do të pësojnë rritje dhe më pas do të vijë dimri i vërtetë, me temepratura deri minus 10 grade celcius në vendet malore. Nuk do të mungojnë as rreshjet sporadike të shiut e borës.

Sicred