KRYEFAQJA » LAJME » Moti, vala e të ftohtit artktik në Shqipëri
Moti, vala e të ftohtit artktik, në Shqipëri

Moti, vala e të ftohtit artktik në Shqipëri

Vala e të ftohtit artktik që ka goditur këtë fillim jave vendin tonë do të sjellë ditën e nesërme ulje të ndjeshme temperaturash, duke e shndërruar të martën në ditën më të ftohtë të këtij muaji. Meterologët parashikojnë veç temperaturave të ulta edhe erëra të vrullshme për tre ditët e para të kësaj jave. Pas fundjavës që lamë pas meterelogët parashikojnë ndërprerje të rreshjeve dhe temperatura të ulëta me disa gradë nën zero, për pjesën verilindje dhe juglindje të vendit. Shirat parashikohen të rikthehen në përsëri në fillim të muajit Dhjetor.

Sicred