KRYEFAQJA » LAJME » Moti, po vjen dimri i vërtetë

Moti, po vjen dimri i vërtetë

Pas ditëve me mot të ngrohtë duket që prej ditës së dielë ka një rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas meteorologes së RTSH, Rezarta Xhakollari reshjet e dëborës do përfshijnë të gjithe pjesën e zonave malore duke nisur nga pasditja e së dielës në lartësi nga 800 metra mbi nivelin e detit.
Dita e mërkurë deri në fundjavë do shënoje edhe ndryshim e temperatura duke qenë realitivisht të paqëndrueshme dhe me reshje shiu.
Temperatura më e ulët do të shënohet në qytetin e Korçës me -2 gradë celcius dhe temperaturat më të larta do shënohet në zonat bregdetare në Vlorë dhe Durrë rreth 14 gradë celcius.

(Visited 129 times, 3 visits today)
Sicred