KRYEFAQJA » LAJME » Moti, parashikohen ulje temperaturash
E Hënë 22 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, parashikohen ulje temperaturash

Pas ditëve të ngrohta dhe me diell të fundjavës që shkoi dhe të kësaj të hëne meterologët parashikojnë ulje temperaturash me 2-3 gradë Celcius nga dita e nesërme. Zevendësimi i masava të ngrohta me ato të lagështa që vijnë nga atlantiku, do të sjellin të enjten ulje të ndjeshme të temperaturave, reshje intensive shiu , dhe dëborë kryesisht në zonën verilindore dhe juglindore të vendit. Ulja e temperaturave në gjysmën e dytë të javës do të shoqërohet edhe një erë intensive . Të shtunën parashikohet ndërprejre e reshjeve dhe një rritje e lehtë e temperaturave, por ky përmirësim i kushteve të motit nuk do të zgjasë shumë, pasi të dielën moti i vranët dhe rreshjet do të rikthehen përsëri.

Sicred