KRYEFAQJA » LAJME » Moti, “një dimër brenda pranverës”

Moti, “një dimër brenda pranverës”

Moti në Shqipëri vazhdon të jetë tejet i paqëndrueshme. Sinoptikanët kanë lajmëruar se duke nisur nga dita e mërkurë, do të rikthehen temperaturat e ulëta, tipike të stinës së dimrit. Sipas meteorologes, Rezarta Xhakollari parashikohet të ketë reshje me intensitet të lartë, të cila mund të sjellin edhe përmbytje disa qytete. Dita e enjte dhe e premte, parashikohet me temperatura të paqëndrueshme, ku sikurse shprehen sinoptikanët pritet “një dimër brenda pranverës”. Por java e fundit e muajit Mars parashikohet me një mot të qëndrueshëm me një rritje temperaturash.

Sicred