KRYEFAQJA » LAJME » Moti i keq në Itali, prek lehtë edhe Shqipërinë

Moti i keq në Itali, prek lehtë edhe Shqipërinë

Moti i keq me shira të rrëmbyeshëm, ciklone dhe erërat e forta, që ka pushtuar Italinë fqinjë, ka prekur edhe Shqipërinë, por fatmirësisht në një intenstitet shumë herë më të ulet. Reshjet me intesitet mesatar, erërat e forta dhe rënia e lehtë e temperaturave që janë ndjerë në vendin tonë me së shumti në zonën përgjatë Adriatikut,  sipas meteorologëve nuk do të zgjasin përtej këtij 24 oreshi.

Sipas parashikimeve vjeshta do të mbyllet ashtu siç hyri, e ngrohte, me temperatura jo normale për fundin e kësaj stinë

Ata që mendojnë se dimri e do pak të ftohtë duhet të presin fundin e nëntorit …pas mesit të këtij muaji pritet të fillojë rënia graduale e temperaturave.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com