KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Moskë, përplaset autobuzi me trenin
Moskë, përplaset autobuzi me trenin

Moskë, përplaset autobuzi me trenin

Zyrtarët rusë thonë se të paktën 16 persona kanë humbur jetën pasi një tren u përplas me një autobus në një kalim hekurudhor në lindje të Moskës. Aksidenti rus ndodhi vetëm 100 kilometra larg kryeqytetit rus, në stacionin e trenit Oblast Vladimir. Autobusi, ishte me targa nga ish-republika sovjetike, Kazakistani, dhe u përpoq të kalonte hekurudhën në dritën e kuqe. 10 pasagjeret qe ndodheshin ne autobus ne momentin e perplasjes, kane humbur jeten.

Sicred