KRYEFAQJA » LAJME » Mogherini pritet të vizitoje sot Tiranën
Mogherini mirëpret bisedimet e Athinës me Tiranën dhe Shkupin

Mogherini pritet të vizitoje sot Tiranën

Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini ,pritet të vizitoje sot pasdite Tiranën. Vizita e saj zyrtare do të nise rreth orës 19:00 . Znj Mogherini do të zhvilloje takime me Presidentin e vendit, Bujar Nishani, me Kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të partive politike. Pas këtyre takimeve, Shefja e Diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini do të mbaje edhe një fjalim para studentëve të Universitetit Politeknik të Tiranës.

Vizita e Mogherinit në Tiranë,vjen në kuadër të turit të saj në Ballkan, në Mal të Zi, Serbi, Shqipëri dhe në Kosovë ku do të takohet me Kryeministrin Isa Mustafa dhe Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Sicred