KRYEFAQJA » LAJME » Mogherini: Lajme të mira nga Prishtina, Kosova hap drejt liberalizimit të vizave
Mogherini javën e ardhshme tur ballkanik

Mogherini: Lajme të mira nga Prishtina, Kosova hap drejt liberalizimit të vizave

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme, Federica Mogherini e ka konsideruar lajm të mirë ratifikimin e Marrëveshjës për Demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi. “Lajme të mira nga Prishtina: ratifikimi i marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, #Kosova hap drejt liberalizimit të vizave #BE për popullin e saj”, ka shkruan në Tuiter zonja Mogherini, e cila ka qenë mjaftë aktive në këtë proçes.

Sicred