KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Miss Globe 2018, kontribut në luftë kundër tumoreve
Miss Globe 2018, kontribut në luftë kundër tumoreve

Miss Globe 2018, kontribut në luftë kundër tumoreve

Mes një axhende të ngjeshur aktivitetesh, udhëtimesh promovuese në destinacione të njohura historike e kulturore, shpalosjes se hireve dhe talentit te tyre, bukuroshet e “MISS GLOBE 2018”, edhe këtë vit i kanë kushtuar një vëmendje të veçantë ndërgjegjësimit kundër sëmundjes së shekullit, kancerit të gjirit. Vajzat bukuroshe janë bërë protagoniste të një eventi të posaçëm, ku aktiviteti sportiv është promovuar si një armë e fortë kundër sëmundjes, pikërisht në muajin e ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit. Edicioni i 15 i bukurisë Miss Globe, një event i organizuar nga Deliart association në një bashkëpunim 12 vjeçar me RTSH, do të ulë siparin të dielën e 21 tetorit, në amfiteatrin e liqenit artificial në në një spektakël madhështor që do të transmetohet drejtëpërdrejtë nga rrjetit i RTSH .

Sicred