KRYEFAQJA » LAJME » Ministrja Xhaçka, vizitë në Klos
Ministrja Xhaçka, vizitë në Klos

Ministrja Xhaçka, vizitë në Klos

Qeveria ka gati draftin për Statusin e Minatorit, ndërsa pritet që ai të miratohet dhe ti kalojë parlamentit. Kështu u shpreh zv ministri i Energjisë Artan Shkreli dhe Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, gjatë turit të llogaridhënies në Klos. Ministrja e Industrisë dhe Energjisë ka miratuar bashkë me grupet e interesit draftin përfundimtar për Statusin e Minatorit, nga i cili do të përfitojnë 5-6 mijë punonjës të nëntokës. Banorët kanë shprehur shqetësim edhe për aksin Milot-Burrel-Klos-Peshkopi, për të cilin zv.ministri Shkreli u shpreh se do të ketë një rehabilitim të kësaj rruge deri sa të bashkohet me rrugën e Arbrit.

 

Sicred