KRYEFAQJA » LAJME » Ministrja Kumbaro, reagim për Teatrin
Dëmtimi i monumenteve të kulturës, Kumbaro në komision

Ministrja Kumbaro, reagim për Teatrin

Ka reaguar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro pas kthimit dje për rishqyrtim në Parlament të ligjit për projektin e ri të teatrit kombëtar prej presidentit Ilir Meta.  Ministrja shprehet për RTSH, se nuk ka shkelje të ligjit, siç gjykon Presidenti, dhe mbetet e vendosur për ngritjen e një teatri të ri, sepse këtë kërkon shumica e publikut. Sipas saj, beteja vazhdon sërish në shtator në parlament.

Sicred