KRYEFAQJA » LAJME » Ministria e Drejtësisë dhe ILDKPI kërkojnë shtesë buxheti

Ministria e Drejtësisë dhe ILDKPI kërkojnë shtesë buxheti

Në vijimësi të dëgjesave për pr/buxhetin 2019, institucione të tjera të drejtësisë kanë paraqitur kërkesat e tyre para Komisionit Parlamentar të Ligjeve.

Kërkesë për shtesë ka paraqitur ministria e drejtësisë ku zv/ministri Toni Gogu tha se duhet investuar për të shmangur mbipopullimin e burgjeve dhe që policët e burgjeve të kenë pagesa të denja.

Po kështu rritje të buxhetit ka kërkuar edhe institucioni i ILDKPI-së.

Mbledhja e Komisionit të Ligjeve është ndërprerë pas dyshimeve të kryetarit të saj, Ulsi Manja, se operatorët po filmonin celularët e deputetëve. Gazetarë e kameramanë më pas kanë braktisur mbledhjen në shenjë proteste.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com