KRYEFAQJA » LAJME » Ministri i brendshëm Demiraj takohet me kryeprokurorin Llalla
Ministri i brendshëm merr në analizë situatën parazgjedhore

Ministri i brendshëm Demiraj takohet me kryeprokurorin Llalla

 

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj zhvilloi një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Takimi ka zgjatur rreth 30 minuta dhe është në vijim të takimeve që Demiraj ka zhvilluar me drejtues të institucioneve të sigurisë në vend. Burime të besueshme i thanë RTSH se në fokus të takimit me numrin një të akuzës ishte koordinimi më i mirë ndërinstitucional për goditjen e krimeve të rënda dhe krimit te organizuar në vend. Një ditë më parë ministri i ri, zhvilloi një takim me Drejtuesit e Policisë së Shtetit, ku shpalosi prioritetet kryesore të punës së tij , lufta kundër kanabisit dhe garantimi i procesit zgjedhor ne 25 qershor.

Sicred