KRYEFAQJA » LAJME » Meta: Të rinj votoni LSI!
Meta: Të rinj votoni LSI!

Meta: Të rinj votoni LSI!

Lëvizja Socialiste për Integrim, partia e tretë më e madhe në parlamentin shqiptar po synon të fitojë gjithnjë e më shumë mbështetjen e rinjve. Ish kreu i saj, dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta gjatë një takimi në Kodër Kamzës dhe Bregut të Lumit, u bëri thirrje të rinjve e të rejave të mbështesin më shumë këtë forcë politike. “Mesazhi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, është një mesazh bashkëpunimi, është një mesazh harmonie. Te kjo forcë e gjejnë veten gjithnjë e më shumë shqiptarë e gjithnjë e më shumë të rinj dhe të reja”. Në Tiranë kryesuesja e listës së kandidatëve për deputet të LSI-së është ministrja e integrimit  Klajda Gjosha e cila ka shprehur bindjen se kjo parti do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit. LSI ka premtuar se nëse udhëheq qeverinë do të hapi 170 mijë vende pune, 100 mijë prej të cilave për të rinjtë.

Sicred