KRYEFAQJA » LAJME » Meta: “Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”
Meta: “Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”

Meta: “Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”

“Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”. Deklarata është bërë nga presidenti Ilir Meta, përmes një video-konference me ushtarakët shqiptarë me mision jashtë vendit në Kabul dhe Herat. Duke ju uruar Vitin e Ri zoti Meta vlerësoi maksimalisht kontributin e ushtarakëve shqiptarë me mision jashtë vendit. “Ju shpreh të gjithë ushtarakëve mbështetje dhe solidaritet. Ushtarakët me mision jashtë vendit janë krenaria e FA-së” tha zoti Meta.

Sicred