KRYEFAQJA » LAJME » Meta pret Ernest Troshanin
Meta, pret, Ernest Troshanin

Meta pret Ernest Troshanin

Presidenti i republikës Ilir Meta priti në një takim të veçantë Eminencën e Tij, Kardinalin Ernest Troshani Simoni te cilin e uroi për përmbushjen me sukses të misionit papnor si i Dërguar i Jashtëzakonshëm dhe kryesues i liturgjisë së shenjtë në ceremoninë e shugurimit të Katedrales “Shën Tereza” në Prishtinë. Gjithashtu kreu i shtetit Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes Shqipërisë dhe Selisë së Shenjtë ,dhe shprehu sërish mirënjohjen për urimin e Papa Françeskut me rastin e zgjedhjes së tij President i Republikës.

Sicred