KRYEFAQJA » LAJME » Meta: Bojkoti nuk është zgjidhje
Presidenti Meta autorizon ministrin Bushati të lëshojë plotfuqinë për negocimin mes Shqipërisë dhe Greqisë

Meta: Bojkoti nuk është zgjidhje

Bojkoti nuk është zgjidhje u shpreh Ilir Meta në fjalën para anëtarëve të komitetit drejtues të Lëvizjes socialiste për integrim. Në forumin e lartë të kësaj force politike që u mblodh në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e 18 qershorit, presidenti i zgjedhur tha se është i gatshëm për dialog me opozitën pasi vendi është në situatë kritike. Ndërkaq, kreu i ri i LSI-së Petrit Vasili u shpreh se forca politike që do të drejtoj nuk është e lumtur që sakrifikoi kryetarin e saj në prag të zgjedhjeve, pasi siç tha ai kjo ishte një lëvizje e diktuar nga situata politike e vendit .

Sicred