KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Melburn, 3 të vdekur nga një sulm me makinë
Melburn, 3 të vdekur nga një sulm me makinë

Melburn, 3 të vdekur nga një sulm me makinë

Nga një sulm në qytetin Melbourn të Australisë kanë mbetur të vdekur 3 persona, ndërsa janë plagosur 20 të tjerë. Autoritetet vendase pohuan se bëhet fjalë për një sulm me makinë. Nje person me veturë ka përplasur qëllimisht këmbësorët, pastaj ka dalë nga vetura dhe ka shtënë me armë zjarri. Policia vendase e ka arrestuar sulmuesin, por tha se nuk ka të dhëna qe bëhet fjalë për sulm terrorist.

Sicred