KRYEFAQJA » LAJME » Me 1 shkurt takimi tjetër Kosovë-Serbi në Bruksel
Me 1 shkurt takimi tjetër Kosovë-Serbi në Bruksel

Me 1 shkurt takimi tjetër Kosovë-Serbi në Bruksel

Ditën e mërkurën me 1 shkurt, do të mbahet në Bruksel vazhdimi i dialogut në mes Kosovës dhe Sërbisë në nivel të lartë. Lajmi është konfirmuar nga medjat e dy vendeve pjesëmarrëse në dialog.

Delegacioni i Kosovës do të drejtohet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa ndërsa ai i palës serbe do të drejtohet nga presidenti Tomisllav Nikoliç dhe kryeministri Aleksandër Vuçiç.

Takimi i mëparshëm mes Prishtinës dhe Beogradit u mbajt të martën me 24 janar dhe dy delegacionet ishin shumë të kujdesshme në deklaratat e tyre pas takimit, në të cilin e vetmja marrëveshje serioze ishte që të vazhdohet me përpjekjet për zgjidhjen e problemeve.

Sicred