KRYEFAQJA » LAJME » Matoshi: Kosova dhe Turqia kanë marrëdhenie të mira

Matoshi: Kosova dhe Turqia kanë marrëdhenie të mira

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, ka thënë se Republika e Kosovës dhe ajo e Turqisë kanë marrëdhënie të mira. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai nuk ka dashur t’i komentojë deklarimet e fundit të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan ndaj kryeministrit Ramush Haradinaj. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sulmoi të shtunën kryeministrin e Kosovës për shkak se ky i fundit kundërshtoi operacionin e deportimit të gjashtë shtetasve turq, që Ankaraja i akuzon për mbështetje të komplotit për grusht shteti.

Sicred