KRYEFAQJA » LAJME » Marrëdhëniet Shqipëri – Greqi sot në mbrëmje në “Përballë”
Rikthehet "Përballë" në RTSH

Marrëdhëniet Shqipëri – Greqi sot në mbrëmje në “Përballë”

Emisioni “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi që do të transmetohet të premten në mbrëmje në RTSH1HD, do të ketë në vemendje kompleksitetin e marrëdhënieve Shqipëri – Greqi. Të ftuar në studio për të analizuar ecurinë e deritanishme të këtyre marredhenieve mes dy vendeve fqinje ballkanike, si dhe projeksionin e tyre në të ardhmen janë historiani, njëhersh ish ministri i jashtëm Prof. Paskal Milo dhe studiuesi dhe eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare Prof. Ksenofon Krisafi. Emisionin ju mund ta ndiqni edhe në livestream në platformën www.rtsh.al.

Sicred