KRYEFAQJA » LAJME » Marrëdhëniet BE-Kosovë, Haradinaj:Liberalizimi i vizave,brenda këtij viti

Marrëdhëniet BE-Kosovë, Haradinaj:Liberalizimi i vizave,brenda këtij viti

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj është shprehur sot optimist për liberalizimin e plotë të vizave me Bashkimin Europian deri në fund të këtij viti. Ai tha se qytetarët e Kosovës e meritojnë lëvizjen e lirë, ndërkaq theksoi se në të gjitha takimet me përfaqësuesit e vendeve të BE-së është shprehur se Kosova nuk është burim krimi dhe azilantësh për vendet europiane.

Sicred