KRYEFAQJA » LAJME » Maqedoni, Rama thirrje partive shqiptare: “Sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim”
Maqedoni, Rama thirrje partive shqiptare: "Sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim"

Maqedoni, Rama thirrje partive shqiptare: “Sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim”

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka uruar partitë shqiptare për zgjedhjet vendore në Maqedoni , ndërsa u ka bërë thirrje për “sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim”. Urimin e tij zoti Rama e bëri në rrjetin social Fejsbuk, pas rezultateve pozitive të arritura nga partitë shqiptare në Maqedoni. Sipas të dhënave BDI ka fituar në gjashtë komuna, Aleanca për Shqiptarët në tre komuna, Lëvizja Besa në një komunë dhe PDSH-ja në një komunë.

Sicred