KRYEFAQJA » LAJME » Maqedoni, ish – ministri Todorov qëllohet me armë zjarri
Maqedoni, ish - ministri Todorov qëllohet me armë zjarri

Maqedoni, ish – ministri Todorov qëllohet me armë zjarri

Ish ministri i shëndetësisë në Maqedoni u qëllua të enjten më armë zjarri, pak minuta para dorëzimit të detyrës në duart e ministrit të ri shqiptar. Nikolla Todorov mori dy plumba, por është jashtë rrezikut për jetën. Ai është sulmuar shpesh si i korruptuar dhe thirrej me nofkën “Ministri i Vdekjes”.

Sicred