KRYEFAQJA » LAJME » Lushnje, nga “kanaçet” tek dekoderat DVB T2

Lushnje, nga “kanaçet” tek dekoderat DVB T2

Vënia në punë e stacioneve transmetuese digjitale të Ardenicës, Grabjanit dhe Gjuzajt e kanë bërë pjesë të kanaleve digjitale të RTSH-së edhe rajonin e Lushnjës. Ndërsa ka nisur Kampionati Botëror i Futbollit, kjo vlerësohet jo vetëm nga sportdashësit, por dhe nga shikuesit e të gjitha moshave. Lushnja dikur qyteti i “kanaçeve” dhe antenave gjigande ka hyrë në erën e dekoderave DVB T2. Materiali është përgatitur nga gazetari Norel Zaimi dhe operatori Ogert Peza.

Sicred