KRYEFAQJA » LAJME » Vetvritet 31 vjeçari, reagon Basha
Basha : Votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, do ta arrimë me protesta!

Vetvritet 31 vjeçari, reagon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi pas aktit të vetvrasjes së një 31 vjeçari, i cili nuk mund të paguante faturat e energjisë elektrike. Përmes një deklarate për shtyp, Basha apeloi që kjo dramë, sipas tij, e përsëritur këto vite për shkak të pamundësisë së pagesës së energjisë, duhet të marrë fund. Ai thekson se Partia Demokratike ka parashikuar që asnjë familje të mos rrijë në errësirë për shkak të pamundësisë ekonomike për ta paguar faturën. Deri në 200 kw energji në muaj do ta paguajë shteti për familjet në pamundësi ekonomike, shprehet Basha, duke shtuar se në qeverisjen e të djathtëve buka, uji dhe dritat do të jenë të garantuara për çdo familje.

Sicred