KRYEFAQJA » LAJME » Luiza Gega, synime madhore në europian

Luiza Gega, synime madhore në europian

Lojërat Mesdhetar dhe Kampionati Evropian janë dy synimet madhore të Luiza Gegës në këtë sezon. Atletja e njohur shqiptare sapo ka thyer rekordin kombëtar të garës së 3,000 metrave me pengesa dhe, duke folur ekskluzivisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, ka shpalosur objektivat e saj, por edhe ka bërë apel për më tepër mbështetje.

Sicred