KRYEFAQJA » LAJME » LSI: Në vemendje qytetari!
LSI: Në vemendje qytetari!

LSI: Në vemendje qytetari!

Në fushatën e saj zgjedhore Lëvizja Socialiste për Integrim po këmbëngul tek problemet jetike të qytetarëve. Gjatë një takimi në Bërzhitë me banorë të njësive administrative të kësaj zone, kreu i kuvendit dhe presidenti i ardhëm Ilir Meta tha se ky është një dallim i fortë LSI me partitë e tjera. “Është një forcë politike me këmbë në tokë dhe që kujdeset për problemet më jetike të qytetarëve shqiptarë” tha zoti Meta.
Nga ana e tij Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Brahimllari kandidat për deputet në qarkun e Tiranës, tha se kjo forcë politike programin e saj e bazon në një arsim të drejtë për të rinjtë si edhe për krijimin e vendeve të mirëpaguara të punës. “Ne kemi një plan konkret. Nëse ne e orientojmë arsimin drejt vendeve të punës që kërkon tregu, kemi ulur numrin e papunësisë së të rinjve, po do të zhvillojmë edhe ekonominë e vendit”. Zoti Brahimllari u shpreh se LSI do jetë forcë e parë falë angazhimit maksimal të të rinjve dhe të rejave.

Sicred