KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Londër; Arrestimi pranë Parlamentit
Londër, Arrestimi pranë Parlamentit, pas atakut terrorist, sulmi prane parlamentit

Londër; Arrestimi pranë Parlamentit

Policia londineze ka rrethuar Parlamentin e vendit, ndërkohë që oficerët e armatosur kanë arrestuar një të dyshuar me thikë. Dëshmitarët thanë se policia bllokoi zonën dhe fotografitë e shpërndara në mediat tregonin një të dyshuar me kapuç gri tek shoqërohej nga oficerët. Policia tha se një i dyshuar ishte rreth të 30-tave dhe u arrestua pas raporteve se ishte parë me thike pranë Pallatit të Uestminsterit. Portat në Parlamentit britanik janë mbyllur dhe gazetarëve brenda ju është thënë se nuk mund të largohen.

Sicred