KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Londër, alarmi për bombë evakuon “The Royal Opera House”
Londër, alarmi për bombë evakuon "The Royal Opera House"

Londër, alarmi për bombë evakuon “The Royal Opera House”

Godina e “The Royal Opera House”, (Shtëpia e Operas Mbretërore) në Londër është evakuar pas një alarmi për bombë. Policia ka rrethuar zonën pasi dikush raportoi për një pako të dyshimtë. Videot e postuara në rrjete sociale tregojnë se rrugët janë bosh ndërsa policia ka vendosur kordona të ruajtjes së sigurisë. Në skenë ka dhe qenë antieksploziv.

Sicred