KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Ligji për Teatrin, Basha: Do ta bojkotojmë dhe Meta mos ta dekretojë!

Ligji për Teatrin, Basha: Do ta bojkotojmë dhe Meta mos ta dekretojë!

Javën e ardhshme në komisionet parlamentare pritet të shqyrtohet me procedurë të përshpejtuar projektligji i ri për Teatrin. Opozita e cila e ka kundërshtuar inisiativën e qeverisë, sot lajmëroi se do të përpiqet ta bllokojë këtë projekt të ri. Zoti Basha i kërkoi sot publikisht edhe Presidentit Meta të mos e dekretojë dokumentin që me shumë gjasa do të miratohet të enjten e ardhshme në Kuvend. Deklaratën e tij zoti Basha e bëri sot nga selia e Partisë Demokratike.

Sicred