KRYEFAQJA » LAJME » Liga e Kampioneve: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues
Liga e Kampioneve: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues

Liga e Kampioneve: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues

U hodh sot në orën 12:00 në Nion të Zvicrës shorti për turin e parë dhe të dytë kualifikues të Ligës së Kampioneve. Ndeshjet vajtjes të turit të parë kualifikues do të luhen me 28 dhe 29 qershor 2016 ndërsa të kthimit me 5 dhe 6 korrik 2016. Ja dhe çiftet e turit të parë kualifikues:

Flora T. – Linkoln
T.N. Saints – Tre Pene
Valeta – B36 Torshavn
S. Koloma – Alashkert

Ndeshjet e vajtjes të turit të dytë kualifikues do të luhen me 12 dhe 13 korrik 2016 ndërsa të kthimit me 19 dhe 20 korrik 2016. Ja dhe çiftet e turit të dytë kualifikues:

Karabak – Dudelanxh
Hapoel B.SH. – Sherif T.
Olimpja L. – Trençin
Salcburg – Liepaja
Vardar – Dinamo Z.
Fituesja 2 – APOEL
Zrinjski – Legia V.
Ludogorets – Mladost
Dinamo T. – Fituesja 4
Zhalgiris – Astana
Skënderbeu * – Ferencvarosh
BATE – SJK
Fituesja 3 – Crvena Zvezda
Rosenborg – IFK
Dundalk – FH
Fituesja 1 – Selltik
Krusaders – Kopenhagen

* Skënderbeu është futur përkohësisht në pritje të vendimit të CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv). Mbledhja pritet të mbahet me 5 ose 6 korrik 2016.

Sicred