KRYEFAQJA » LAJME » Lezhë; Arrestohen dy persona me mina
Lezhë, Arrestohen dy persona, me mina, rrezik

Lezhë; Arrestohen dy persona me mina

21-vjeçari Franko Çinari dhe 18-vjeçari Stavro Kotorri, të dy banues në Tiranë janë arrestuar në flagrancë nga policia e Lezhës pasi u gjetën me 9 mina me telekomandë. Si bashkëpunëtor i tyre është shpallur në kërkim dhe 30 vjeçari me inicialet E.T. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe disa mjete ndihmëse që shërbejnë për shpërthimin e minave. Të arrestuarit dhe i shpalluri në kërkim akuzohen për penale “Trafikimi i armëve dhe municioneve” në bashkëpunim.

Sicred