KRYEFAQJA » LAJME » Kupa e Shqipërisë: Ndeshjet e vajtjes për turin e parë
Kupa e Shqipërisë: Ndeshjet e vajtjes për turin e parë

Kupa e Shqipërisë: Ndeshjet e vajtjes për turin e parë

U luajtën sot ndeshjet e vajtjes së turit të parë të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2016-2017. Në këto ndeshje spikat barazimi i Tiranës në Librazhd dhe fitorja e Ilirisë kundër Flamurtarit. Ja dhe rezultatet e takimeve të para:

Grupi A

Butrinti – Skënderbeu    1-1
Tomori – Kukësi              0-3
Sopoti – Tirana                1-1
Turbina – Laçi                  0-2
Shkumbini – Bylis           1-3
Elbasani – Luftetari         0-1
Dinamo – Pogradeci       2-1
Lushnja – Apolonia         1-3

Grupi B

Kevitan – Partizani          1-5
Shënkolli – Teuta             0-0
Adriatiku – Vllaznia         0-3
Iliria – Flamurtari            1-0
Besa – Tërbuni                 1-1
Kamza – Korabi               1-1
Burreli – Kastrioti            3-1
Erzeni – Beslidhja            1-3

Ndeshjet e kthimit luhen me datë 05.10.2016 në orën 14:00.

Sicred