KRYEFAQJA » LAJME » Java e 27-të, kryesojnë Kukësi dhe Partizani me pikë të barabarta
Kryesojnë Kukësi dhe Partizani me pikë të barabarta

Java e 27-të, kryesojnë Kukësi dhe Partizani me pikë të barabarta

JAVA 27

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
31.03.2017 Tiranë 19:00 Tirana – Vllaznia 1 – 2
Gocaj 53′ (0-1 penallti), Cisse 79′ (1-1), Gurishta 82′ (1-2)
01.04.2017 Durrës 16:00 Teuta – Laçi 2 – 0
Dita 45′, Markovic 85′,
01.04.2017 Vlorë 19:00 Flamurtari – Korabi 6 – 0
Shkodra 19′, Telushi 30′ (penallti), Bushic 53′, Neziraj 58′, Bushic 60′, Peposhi 70′
02.04.2017 Kukës 16:00 Kukësi – Luftëtari 3 – 2
Shameti 4′ (1-0), Lamçja 8′ (1-1), Boyom 21′ (2-1 autogol), Pejic 29′ (3-1), Beqiri 80′ (3-2)
02.04.2017 Tiranë 19:00 * Partizani – Skënderbeu 1 – 0
Batha 39

*RTSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kukësi 27 14 13 0 36 13 23 55
2. Partizani 27 15 10 2 29 10 19 55
3. Skënderbeu 27 14 8 5 27 14 13 50
4. Luftëtari 27 9 9 9 27 33 -6 36
5. Vllaznia 27 8 11 8 22 21 1 35
6. Teuta 27 8 7 12 19 23 -4 31
7. Tirana 27 6 12 9 23 23 0 30
8. Flamurtari 27 8 7 12 32 32 2 25
9. Laçi 27 6 7 14 12 26 -14 25
10. Korabi 27 2 6 19 9 43 -34 12

Flamurtari -6 pikë

Sicred