KRYEFAQJA » LAJME » Kryeprokurorja Marku takohet me ambasadorin amerikan Lu
Kryeprokurorja Marku takohet me ambasadorin amerikan Lu

Kryeprokurorja Marku takohet me ambasadorin amerikan Lu

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku zhvilloi të enjten një takim me Ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu. Ky është edhe takimi i parë zyrtar i kryeprokurores e cila u zgjodh të hënën nga Kuvendi i Shqipërisë në një klimë mjaftë të tensionuar. Zonja Marku zëvendëson në detyrë Adriatik Llallën, të cilit i përfundoi mandati më 7-dhjetor. Ditën që Kryeprokurorja Arta Marku u zgjodh mes protestave të opozitës brenda dhe jashtë parlamentit, ambasadori Lu deklaroi se komisionet e Vetingut do të kenë së shpejti rezultatet e tyre të para.

Sicred