KRYEFAQJA » LAJME » Kryeparlamentari Ruçi në Gjenevë angazhohet për zbatimin e Reformën në Drejtësi

Kryeparlamentari Ruçi në Gjenevë angazhohet për zbatimin e Reformën në Drejtësi

Qeveria shqiptare është e angazhuar për zbatimin e Reformës në Drejtësi si një nga elementët kyç për avancimin e proceseve të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ne Forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm” që u mbajt ditët e fundit në Gjeneve. Gjatë qëndrimit Kryeparlamentari Ruçi i shoqeruar dhe nga kryetari i grupit parlamentar të Partise Socialiste Taulant Balla, zhvilloi takime me zyrtarë të lartë të OKB-së. Zoti Ruçi vlerësoi rolin e Agjencive të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri në promovimin e të drejtave të njeriut, si dhe ofrimin e mbështetjes për institucionet shqiptare për të arritur standarde më të mira në këtë fushë. Specialja në vazhdim është përgatitur nga Mimoza Haxhiaj.

Sicred