KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kryeministrja britanike May, kërcen me ritme afrikane në Kenia
Kryeministrja britanike May, kërcen me ritme afrikane në Kenia

Kryeministrja britanike May, kërcen me ritme afrikane në Kenia

Theresa May po bën një vizitë në Afrikën e Jugut dhe gjatë ditës së saj të parë atje ka kënduar dhe ka kërcyer teksa merrte pjesë në aktivitetin e një shkolle të mesme në Kenia. Kryeministra britanike gjatë qëndrimit të saj në Afrikë u takua të martën me presidentin e Afrikës së Jugut Cyril Ramaphosa, përpara se të nisej në Nigeri dhe Kenia për t’u takuar me presidentët përkatës të këtyre vendeve. Në videon e publikuar nga pothuajse e gjithe media britanike, May shfaqet duke kercyer sa në njërën anë në tjetrën nën ritmet afrikane. Media britanike i ka kushtuar një vend të veçantë performacës së Kryeministres nën ritmet afrikane.

Sicred