KRYEFAQJA » LAJME » Kryeministri serb Vuçiç pas daljes së Britanisë nga BE: Serbia do të vazhdojë rrugën e integrimit
Vuçiç: Pajtohem me ripërcaktim të kufijve me Kosovës

Kryeministri serb Vuçiç pas daljes së Britanisë nga BE: Serbia do të vazhdojë rrugën e integrimit

Serbia do të vazhdojë rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, pavarësisht vendimit të dalë nga referendumi në Britaninë e Madhe për daljen e vendit nga unioni, deklaroi kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç. “Ne respektojmë vendimin e qytetarëve britanikë, por për ne mbeten thelbësore prosperiteti dhe stabiliteti, pasi qytetarët serbë duan një të ardhme më të mirë për veten dhe fëmijët e tyre”, deklaroi Vuçiç në një konferencë shtypi në Beograd

Sicred