KRYEFAQJA » LAJME » Kryeministri Rama në “Shih programin”
Kryeministri Rama në "Shih programin"

Kryeministri Rama në “Shih programin”

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Shih Programin” të gazetarit Enkel Demi . Kjo është hera e parë që zoti Rama viziton RTSH, që kur ai u zgjodh kryeministër i vendit dy vite e gjysëm më parë. Biseda me kryeministrin nisi nga marredhenia e tij me TVSH dhe ndryshimet e pritshme në ligjin per mediat audiovizive. Për kryeministrin Edi Rama nuk ka asnjë dyshim se reforma më e rëndësishme e momentit, ajo për sistemin e drejtesisë, do miratohet me konsensusin e të gjitha partive. Kryeministri Rama iu pergjigj interesit të gazetarit edhe për marrëdheniet e tij me kryetarin e LSI-Meta, ndryshimet në qeveri apo reformat e ndërmarra nga mazhoranca qeverisëse, ku veçoi reformat rrënjësore në sistemin e shëndetësisë, rendit e sigurisë. Vend të veçantë gjatë bisedës zuri edhe kriza e refugjatëve dhe situata e krijuar në vende të ndryshme të Ballkanit dhe Europës.

Sicred