KRYEFAQJA » LAJME » Kryemadhi takon Hahn: Çelja e negociatave garanci për Shqipërinë
Kryemadhi takon Hahn: Çelja e negociatave garanci për Shqipërinë

Kryemadhi takon Hahn: Çelja e negociatave garanci për Shqipërinë

Komisioneri Han dhe ambasadorja Vlahudin u pritën edhe në zyrën e LSI në kuvend nga Kryetarja Kryemadhi e kreu i grupit parlamentar Vasili. Kryetarja e LSI Kryemadhi në fjalën e saj ka vlerësuar investimet e shumta që BE ka bërë për reformat në vend duke u ndalur kryesisht në reformën në drejtësi. Çelja e negociatave e kërkuar nga kryetarja Kryemadhi, do të shërbejë si garanci për rikthim e stabilitetit e ringritjen e shtetit të së drejtës.

Sicred