KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kroaci – Nigeri 1- 0 dhe spektakël tifozësh
Kroaci - Nigeri 1- 0 dhe spektakël tifozësh

Kroaci – Nigeri 1- 0 dhe spektakël tifozësh

Kroacia ka fituar 1-0 pjesën e parë ndaj Nigerisë, në takimet për Grupin A të “Rusi 2018”. Në fakt merita e golit i takon nigerian Etebo i cili e çoi gabimisht topin në rrjetë pas një goditje nga Mandzukiç. I gjithë takimi ishte një ballafaqim i fortë mes dy ekipesh dhe dy shkollave të ndryshme futbolli.

Në takim tërhoqi vemendje mbështetja e tifozëve të zjarrtë dy skuadrave që me veshjet e kombëtareve të tyre dhuruan spektakël.

Në takimin e para të këtij grupi Argjentina ka barazuar 1-1 me Islandën.

Sicred